MAgyar NORvég KApcsolatok

Önkormányzati kapacitás-építés norvég-magyar együttműködéssel

Járások-Önkormányzatok Együttműködésének fejlesztése

Járási tréning Polgáron


Nagy Józsefné és Dr. Vincze Ferenc trénereink vezették a járások-önkormányzatok együttműködési tréningjét Polgáron a Hajdúnánási Járási Hivatal és Polgár Városának részvételével 2015. június 2-3-án.

A trénig hangulata mindkét nap, nagyon oldott és felszabadult volt, hiszen a résztvevők jó ismerősei egymásnak, rendszeres kapcsolatban vannak egymással.

A gyakorlatok során a résztvevők hangulata végig nagyon felszabadult volt, és minden feladatban, aktívan, szívesen vettek részt, ezeket a feladatokat hasznosnak gondolták. A gyakorlatok döntő többsége a hétköznapokból vett szituációkra épült.

A települések, valamint hivatalok képviselői olyan szerencsés helyzetben voltak, hogy a közös működéssel kapcsolatban elhanyagolható számú megoldásra váró kérdés merült fel, hiszen a felmerülő problémás kérdéseket egymás között napi szinten próbálják megoldani.

A gyakorlatok közül külön azokat a gyakorlatokat tudnánk kiemelni, amelyek során szerepjátékot kell játszania az adott résztvevőknek, mert ebben az esetben megcserélődtek a szerepek a vezetők és beosztottjaik közözz, és itt a alkalom nyílt megtapasztalni mind két oldal előnyeit és nehézségeit. A gyakorlatok során a csoportok minden tagja kivette a részét, mind a felkészülésből, mind pedig az adott feladat előadásából/ bemutatásából. A tréningen résztvevők már elég nagy tapasztalattal rendelkeznek, ha tréningen kell különböző feladatokat megoldaniuk, hiszen nem ez volt az első tréning számukra, amelyen részt kellett venniük. A feladatok megoldása során semmilyen tényező nem hátráltatta a résztvevőket, és negatív élményt sem szereztek az adott feladatok kapcsán.

Mind a járási hivatal, mind pedig a polgármesteri hivatal részéről fontos lenne az összehangolt ügyfélfogadási rendszer kialakítása, annak érdekében, hogy az ügyfelek gyorsabban tudjanak ügyet intézni, de ha nem is sikerül teljesen azonos rendszert kialakítani, a közel azonos ügyfélfogadási rendszer nagyon hasznos lenne.

A résztvevők elmondták, hogy nem csak számukra, de az ügyfelek számára fontos lenne egy ügyfélbarát hivatal kialakítása, amelynek kapcsán az emberek örömmel és szívesen látogatnák elintézendő ügyeik kapcsán a hivatalokat, nem pedig negatívként élnék meg, ha valamilyen ügy kapcsán hivatalban kellene ügyet intézniük.

A gyakorlatok kapcsán mindenkinek lehetősége volt megtapasztalni, hogy milyen lehet vezető szerepben dolgozni, vagy ügyintéző szerepben, melyek az előnyei, és hátrányai.

Fontos szerintük azt is megemlíteni, hogy a hivatal ügyfélfogadási rendje ahhoz hasonló, ahogy az állampolgárok dolgoznak, ennek következtében, azonban csak szabadság terhére tudják elintézni azokat az ügyeket, amelyeket szükséges, erre a megoldás az lehetne, ha egy napon, amikor a járási hivatal is hosszabb nyitva tartással van, akkor kellene a polgármesteri hivatalnak is hosszabb nyitva tartással az ügyfelek rendelkezésére állni.

Fejlesztendő együttműködési területek:

-          az ügyfélfogadási rend összehangolása a két hivatal között, a gyorsabb ügyintézés érdekében

-          a központi programok egységesítése, frissítése, aktualizálása, annak érdekében, mert a jelenlegi ügyintézés során, nagyon sok programot kell az ügyintézőknek ismerni

-          közös informatikai program kialakítása, mely mindkét hivatal dolgozói számára elérhető és a módosítások azonnal láthatóak

-          az ügyintézők számára fontos lenne az ügyfelektől kapott visszajelzés, hogy mennyire vannak megelégedve munkájukkal, a gyorsasággal

egy ügyintéző kevesebb területet érintsen, annak érdekében, hogy az adott területen nagyon jártasságot szerezhessen, hiszen gyakran változnak a törvények, jogszabályok, melyek betartása nagyon fontos szempont

Önkormányzati adatbázis »

Az összes települési önkormányzat adatai egy helyen.

TEREMFOGLALÁS: ITT »

Önkormányzati Információs és Koordinációs Központ

Hírlevél feliratkozás

E-mail cím: 
Név: 

KÖZÖSSÉGI MÉDIA

MANORKA projekt:
MAgyar - NORvég KApcsolatok

„Önkormányzati kapacitásépítés norvég-magyar együttműködéssel” projekt
HU11-0005-HU11-PP1-2013

Projektgazda:
TELEPÜLÉSI ÖNKORMÁNYZATOK
ORSZÁGOS SZÖVETSÉGE
1071 Budapest, Damjanich u. 44.
1386 Budapest 62. Pf. 908
T: 1-321-24-96, 1-327-24-97
E-mail: toosz@toosz.hu
Honlap: www.toosz.hu